O projekte

V súčasnosti ( v roku 2011) je na Slovensku vo väzení desať tisíc väznených ľudí. Je to o tisíc väzňov viac ako tomu bolo pred troma rokmi. Väčšina z týchto ľudí ktorí majú dlhší trest strácajú kontakt s okolitým civilným svetom. Kamaráti na nich začnú zabúdať, rodina im prestane písať a navštevovať ich. Pre mnohých z týchto ľudí má list zo slobody cenu zlata. 

Z tohto dôvodu sme založili Zoznamku väzeň.sk. Funguje takým spôsobom, že si väzni môžu u nás uverejňovať svoj profil. Pošlú nám z väzenia list so svojimi osobnými údajmi a fotkou, ktoré následne uverejníme na našej stránke vazen.sk v časti Zoznamka. 
 
Pokiaľ sa niekomu s návštevníkov našej stránky niekto z týchto väznených osôb zapáči, môžete si pod jeho (jej) profilom pozrieť meno a presnú adresu väznice v ktorej sa táto osoba nachádza a ihneď mu (jej) poslať list, prípadne môžete napísať niektorej väznenej osobe len tak pozdrav k narodeninám, alebo meninám. 
 
Samozrejme nie každý väzeň je úprimný a preto sa netreba nechať využívať pokiaľ by od vás chcel, aby ste mu posielali balíky a peniaze...!!
 
Taktiež ak bude možnosť budeme do zoznamky pridávať profily väzňov aj zo zahraničia, ktorým môžete písať, povzbudiť ich a učiť sa tak cudzí jazyk. Takto si môžu písať aj slovenskí väzni so zahraničnými.
 
Dnes už je síce doba, keď sa všetko rieši emailom a mobilom, ale pre komunikáciu s väzňami to neplatí. Väzni nemajú prístup na internet a telefonovať môžu len s rodinnými príslušníkmi (pokiaľ sú s nimi v kontakte) a aj to len dva krát za mesiac po 15 minút.
 
Väčšinou platí, že všetko zlé je vždy na niečo dobré, takže možno v tomto klasickom dopisovaní je to čaro pomalého, detailného spoznávanie iného človeka a vytvárania si tak pevného priateľstva alebo dokonca aj partnerského vzťahu ...


    Miroslav Chrien
predseda OZ väzeň.sk
 

Posledne pridaní väzni:

Peter Gašparovič
(ID:35)

Muž, 1987, Banská Bystrica - Kráľová
viac >>>

Štefan Škvarek
(ID:34)

Muž, 1980, Banská Bystrica - Kráľová
viac >>>

Rudolf Jurčák
(ID:33)

Muž, 1979, Banská Bystrica - Kráľová
viac >>>

ň